Tuvi sümbol

Oma maalidel kasutan sageli lendava valge linnu kujutist, mida olen tõlgendanud kui taevasse lendava tuvi kujutist.

Tuvide õrn lend ja vaine kohalolek on pannud inimesi juba aastasadu mõtlema nende sümboolsele tähendusele. Tuvi sümbolile on omistatud mitmeid rikkalikke ja mitmekülgseid selgitusi.

Tuvi sümbol kui rahutooja – rahutuvi

Tuvi sümbol kui rahutooja – rahutuvi

Ilmselt üks tuntumaid tähendusi, mis tuvidele on omandatud, on rahutuvi – rahu ja lepituse tooja.

Need kaunid linnud sümboliseerivad soovi lõpetada konflikte ning luua harmooniline ja rahumeelne keskkond. Tuvid on tuntud lepituse sümbolina, mis on aidanud vaenujärgsetel aegadel tuua kokku vastastikused vaenlased.

Rahutuvi on sümboliks ka sisemise rahu otsimisele. Nende pidev lend ja aktiivsus kõnelevad meile vajadusest otsida tasakaalu ja rahu isegi keset pidevat liikumist.

Tuvi kui vabaduse ja lennukuse ehk piirangutest vabanemise sümbol

Tuvi kui vabaduse ja lennukuse ehk piirangutest vabanemise sümbol

Tuvide võime lennata kõrgustesse ja hõljuda vabalt tuules on aja jooksul inspireerinud inimesi otsima vabadust ning avanema uutele kõrgustele oma elus.

Nende võime liikuda vabalt maapealsest reaalsusest taevasse kutsub meid üles vabanema omaenda piirangutest ja hirmudest.

Tuvid võivad läbida pikki vahemaid uute paikade avastamiseks. See õpetab meid olema avatud uutele kogemustele ning nautima avastuste rõõmu.

Tuvid kui sõnumitoojad

Tuvid kui sõnumitoojad

Tuvid on läbi aegade olnud usaldusväärsed sõnumikandjad, kes on ületanud suuri vahemaid, et viia sõnumeid ühest kohast teise.

Tuvide võime naasta oma pesasse, isegi pikkade lendude järel, on muutnud neid sümboliks usaldusväärsetest ja tõhusatest sõnumikandjatest. Nende usaldusväärsus ja võimekus jõuda sihtkohta on olnud hindamatu väärtusega sidemete hoidmisel ka kaugel olevate pereliikmete ja sõpradega.

Tuvi kui sõnumikandja sümbolit kandes julgustame end olema avatud ja ausad suhtluses ning andma edasi oma sõnumeid selges ja puhtas vormis.

Tuvi sümbol kui hea õnne tooja

Tuvi sümbol kui hea õnne tooja

Tuvid on aastate jooksul kujunenud õnne ja positiivsuse sümboliks. Nende helge ja õrn olemus toob esile soovi näha headust ja ilu ümbritsevas maailmas. Tuvi sümbolit õnne toojana kandes julgustame end märkama positiivseid aspekte ning meenutama, et igas päevas peitub midagi väärtuslikku.

Tuvide ootamatu ilmumine võib tähendada õnne ja heade uudiste saabumist. Nende lend võib olla sümboolne märguanne, et õnnelikud sündmused on lähenemas.

Tuvi kui armastuse ja kiindumuse sümbol

Tuvi kui armastuse ja kiindumuse sümbol

Tuvisid on läbi aegade peetud armastuse ja kiindumuse sümboliteks.

Tuvid on tuntud oma paarilise valiku ja truuduse poolest. Nad leiavad üksteise ning jäävad oma paarilisele truuks elu lõpuni.

Tuvid ei ole mitte ainult füüsiliselt ühenduses, vaid ka emotsionaalselt. Nende kooselus väljendub tugev ühendus, mille aluseks on usaldus ja jagatud kogemused.

Tuvi kui tervendaja

Tuvi kui tervendaja

Tuvide sümboolikale on sageli omastatud ka tervendav vägi, mis on inspireerinud inimesi läbi ajaloo.

Tuvide rahulik olemus ja vaikne lend on toonud esile nende vaimse tervendamise potentsiaali. Tuvid sümboliseerivad sageli rahu ja lohutust ning nende vaikne olemus võib toetada emotsionaalset tervenemist. Näiteks meditatsioonis võib tuvi sümbol aidata leida sisemist rahu ja tasakaalu.

Tuvide lähedus võib aidata inimestel tunda end ühendatuna ja armastatuna ning leevendada üksindustunnet.

Valge tuvi eriline tähendus

Valge tuvi eriline tähendus

Kristlikus ikonograafias on valge tuvi tihti seotud Püha Vaimuga. Valge tuvi kujutab Püha Vaimu puhtust, jumalikkust ja püha jõudu.

Valget tuvi on tõlgendatud kui taevaliku kaitse ja õnnistuse märki. Usutakse, et selle nägemine võib tuua endaga kaasa kaitset, positiivsust ja õnnistusi.

Valge tuvi on sümboliks meie ühendusele vaimse maailmaga. Selle taevalik välimus viidab kõrgemale teadlikkusele, vaimsusele ja vaimsele ärkamisele. Samuti on valge tuvi juhendamise ja suunamise sümbol ning seotud kõrgema intuitsiooni ja sisemise tarkusega.

Eksklusiivne mandala "Loomade imeline vägi" jõuluoksjonil Loomapäästegrupp MTÜ toetuseks

Too tuvi sümbol enda koju selle eksklusiivse maaliga

Too tuvi sümbol enda koju selle eksklusiivse maaliga

Selle maali puhul saad mitte ainult tuua oma ellu tuvi sümboli energiat, vaid ka paljude teiste loomade väge andvat energiat ning samal ajal toetada avariisse sattunud noorukest saksa lambakoer Lunat , kuna antud maal on eksklusiivselt maalitud heategevusliku oksjoni jaoks, et toetada Loomapäästegrupp MTÜ tegevust.

Oksjon on avatud kuni 31.12.2023 kl 23.59!

Mind ajendas just nende toetuseks seda oksjonit korraldama nende ülimalt tänuväärne töö hätta sattunud loomade ja lindude aitamisel!

Siit saad täpsemalt lugeda, millega tegeleb Loomapäästegrupp MTÜ ning mis mind motiveeris just neid teotama.