Lootose õis

Lootose õie sümboli tähendus üldiselt on tekkinud sellest, et lootose õis avab oma õied päikesetõusul ja sulgeb päikese loojangul ning sümboliseerib seetõttu sündide ja taassündide igavest ringkäiku. Seda peetakse uute alguste lilleks, mis toob endaga uue energia. Lootos on ka armastuse, rahu, puhtuse ja külluse sümbol.

Valge lootoseõis sümboliseerib puhtust, selgust, täiuslikkust, selget meelt ja südant. See sümboliseerib ka probleemide selginemist.  Valge lootos on ka taas elluärkamise sümbol, millel on oskus säilitada rahu ja mis annab edasi kannatlikkust. Valge lootos sümboliseerib ka vajadust olla ideaalne ja kaunis. Valge lootos tähistab ka eesmärkide seadmist ja nende täitmise vajadust aidates lõpule viia alustatud asju.

Punane lootoseõis sümboliseerib armastust ja kirge. See on kirg looduse vastu. Samuti tähistab see igavest armastust ja pühendatud suhteid, kus on ka sügavam hingeline side. See on tõelise armastuse sümbol. See on ka kaastunde ja suhtlemise sümbol.

Sinine lootoseõis tähistab rahu ja rahulikkust ning ühtlasi ka tarkust. Kuna sinised lootoseõied kipuvad vähem avanema kui teist värvi lootose õied, siis tähistab see ka varjatud tähendusi ja salapära ning nende varjatud tähenduste leidmist ja dekodeerimist meie intelligentsuse ja teistelt saadud tarkuse abil. Samuti sümboliseerib see oskust kontrollida kurja, rumalust ja pahatahtlikkust.

Lilla lootoseõis sümboliseerib salapära. Budistid kasutavad väga palju just lillat lootose õit sümboliseerimaks saladuslikke asju, usuteed ja asju, mida hea budistina peab tegema. See sümboliseerib ka spirituaalset kasvu ning oma tõelise mina üles leidmist aidates mõista, miks me oleme siia ilma loodud.

Roosa lootoseõis on see, mida seostatakse Buddhaga. See on vaimse kõrguse kõrgeim esindus. See kannab endaga kaasa kõige rohkem uue alguse energiat.