Neljalehelise ristikheina sümbol

Neljalehelise ristikheina sümbol on sagedane vastus, kui küsida, mida peetakse hea õnne toojaks. Kuna teda kohtab harva, siis usutakse, et selle leidmine toob õnne. Usutakse, et see iidne Iirimaa õnnetooja tõmbab traditsiooniliselt õnne ligi ning kui leiad selle maikuus, siis on õnn terveks aastaks kindlustatud.

Nelja lehe tähenduseks usuti olevat usk, lootus, armastus ja õnn. Kuid nagu iidne Iiri salmike ütleb, väljendab iga ristikheina leheke ka erinevaid elu aspekte:

Üks leht kuulsusele,

üks rikkusele,

üks truule armsamale,

üks suurepärasele tervisele –

kõik on neljalehelises ristikheinas.

Neljalehelise ristikheina sümbol kui kaitsemärk

Neljalehelise ristikheina sümbol kui kaitsemärk

Usutakse, et neljalehelise ristikheina leidmine hoiab ära halba. Kui seda endaga kaasas kanda, siis on ebameeldivused ära hoitud.

Samuti usutakse, et neljaleheline ristikhein annab kandjale võime tervendada, tõrjuda kurja ja nõidu ning näha haldjaid.

Neljalehelise ristikheina sümbol ja armastus

Neljalehelise ristikheina sümbol ja armastus

Mõnel pool öeldi, et kui paned välja minnes kinga sisse neljalehelise ristiku, siis võid leida rikka armsama.

Aga kui noormees ja neiu leiavad koos neljalehelise ristiku, tekib selle tulemusel vastastikune armastus.

Usutakse ka, et kui sa tahad, et see inimene, keda sa armastad, sind vastu armastaks, siis libista ta taskusse vähemalt 72 tunniks neljaleheline ristikhein. Teisalt on levinud uskumus, et libistades neljalehelise ristikheina sõbra taskusse, olete te seotud kogu eluks!

Neljalehelise ristikheinaga seotud legendid

Neljalehelise ristikheinaga seotud legendid

Usutakse, et esimene naine Eeva oli see, kes istutas neljalehelise ristikheina Eedeni aeda. Teise versiooni järgi  leidis Eeva kõige esimese neljalhelise ristikheina Eedeni aias.

Muistne legend räägib, et kui Eeva Eedeni aiast välja aeti, siis võttis ta kaasa neljalehelise ristikheina, mis sümboliseerib risti.