Avasta indigosinise värvi tähendus

Selles blogi postituses saad lugeda, mis on sinise ja indigosinise värvi tähendus üldiselt ja Feng Shuis. Samuti sellest, milline on indigosinise värvi vastumeelsuse tähendus.

Indigosinine on tugev sinine värv, milles leidub ka kübeke punast. Nagu õhtune pakaseline taevas. Sinine on vee, taeva, ebamaisuse, unistamise, igaviku ja õhulisuse jahe värv.

Sinine esindab autoriteetsust, edu, selgust, tarkust, enesekindlust ja püsivust. Mõnes kultuuris on sinine leinavärv, inglise keeles tähendab blue mitte ainult sinist, vaid ka melanhoolsust ja kurvameelsust.

Sinine rahustab ja jahutab. Seda peetakse rahulikuks värviks, mis alandab vererõhku. Uuringutel on katseisikud kogenud, et sinises toas kulgeb aeg aeglasemalt. Sinine on hea mõtisklemise värv, aga paljude meelest lisab see produktiivsust, mistõttu seda soovitatakse kabineti või kontori värviks.

Indigosinine  tähendab teadmiste ja kõrgema teadlikkuse vaheliste piiride avanemist. Selles on sügav vaikkus ilma unistuseta, sissepoole pööratud pilk, mittefüüsiliste asjade kuulmine ja nägemine, unemaailma avanemine, teadlikkuse laienemine. Meeled muutuvad vastuvõtlikuks metsavaimudele ja muruneidudele, selles on nägemist ilma aja piiranguteta.

Liiga palju indigosinist värvi

Liiga palju indigosinist värvi

Liiga palju indigosinist võib avada selgeltnägemise võime ja sellega mängimine võib viia kriisideni. Tõelisuse taju kaob, ei suuda eristada tõelisust unenäost.

See värv loob ka soovi üksi olla. Liigne kasutamine võõrandab argi- ja pereelust. Parajal kasutamisel võib olla abi, kui argielus on raskeid kohustusi.

Liiga palju indigot tekitab peavalu ja magamatust.

Indigosinise vävi vastumeelsuse tähendus

Indigosinise värvi vastumeelsuse tähendus

Vastumeelsus indigosinise tooni suhtes tähendab, et vaimsed asjad tekitavad hirmu, mõttemaailm on kinni käegakatsutavas.

Vastikus tuleb kartusest kohtuda tõega intuitsiooni näol, siis kui mõistus õhutab vastupidiselt toimima.

Sinise ja indigosinise värvi tähendus Feng Shuis

Sinise ja indigosinise värvi tähendus Feng Shuis

Sinine on sügavaim, mitmekesiseim ja psüühiliselt enam mõju avaldav värvitoon. See on seotud kristallide ja vee energiaga, samuti paljude vääriskivide energiaga. See on taeva värv sümboliseerides spirituaalsust, harmooniat, sõprust, hoolivust, usku, lootust, sümpaatiat, ettevaatust ja kaastunnet.

Helesinine on rahustav ja jahutav värv, sümboliseerides rahu, tarkust ja tasakaalu. Soovitatakse kasutada puhkuseks ja lõdvestumiseks. See kannab endas usku paremasse homsesse. Võtmesõnad on tarkus, kannatlikkus, aistingud, rahu, hingelisus, keskendumisvõime, eneseohverdus ja tervendamine.

Sinine on inspiratsiooni, innustuse ja unistuste täideviimise värv. See on ustavuse ja õigluse värv. Sinine näitab sõbraarmastust, kuid ka sõltumatust. võtmesõnad on vastuvõtlikkus, organiseerimisvõime, reeglite järgimine, idealism, hingejõud, sõnakuulelikkus, puhastumine, kindlameelsus ja kirg.

Indigosinine, olles kõige tugevam sinine toon, omab sinise tooni kõiki iseloomuomadusi, lisaks aitab selgelt mõelda. Indigot on hea kasutada aktsendina Karjääri ja õigete valikute tsoonis asuvas kabinetis.

Feng Shui energiaõpetuse järgi esindab sinine värv ilmakaartest põhja, aastaaegadest talve, ööpäevast ööd ja viiest stiihiast Vee elemendi energiat.

Rakendusalad:

  • Helesinist kasutatakse loovuse ja avatuse aktiveerimiseks
  • Tumesinist kasutatakse meele rahustamiseks ja distantsi (piiride) loomiseks

Bagua ala, kus sobib sinist värvi aktiveerijana kasutada on karjääri ja õigete valikute tsoon.

Sinise ja indigosinise värvi seos energiakeskustega

Sinise ja indigosinise värvi seos energiakeskustega

Sinist seostatakse viienda ehk kurgutšakraga. See asub kaela piirkonnas ning on eneseväljenduse ja kommunikatsiooni keskus. Sinise vajadus võib anda märku sellest, et sul on aeg kõnelda valjusti, öelda välja oma arvamus, pakkuda maailmale oma andeid ja avada enda vaimseid külgi.

Kas Sa kuulad ennast? Aga teisi?

Loe täpsemalt sinise värvi mõjust kurgutšakrale minu blogi artiklist: Mandala ja värviteraapia (3. osa)

Indigosinine on kuuenda ehk kulmutšakra värv, mis esindab “kolmandat silma” ja asub silmadest veidi kõrgemal ja nende vahelisel alal. Kulmutšakraga seostatakse tarkust, eriti sisemist tarkust, tasakaalu ja rahu. See aitab vaadata pealispinnast sügavamale, esitada küsimusi ja otsida. See julgustab meid paremini tuttavaks saama intuitsiooniga ja süvendama teadmisi iseendast.

Silmapõletikud tähendavad viha ja pettumust, kui ei või midagi teha, kui tahetakse asju  näha teistmoodi.

Põletikuline suhe või hoop eneseväärikuse pihta tekitab põskkoopapõletikke.

Indigosinisest värvist võib olla abi sundmõtete ja erinevate eemaletõrjumisreaktsioonide puhul.

Loe täpsemalt Indigosinise värvi mõjust otsmikutšakrale minu blogi artiklist:

Mandala ja värviteraapia (2. osa) .  

Kasuta maale, et tuua sinist ja indigosinist ning türkiissinist värvi oma keskkonda

Kasuta maale, et tuua sinist ja indigosinist ning türkiissinist värvi oma keskkonda

Üks võimalus, kuidas tuua oma keskkonda sinist ja indigosinist värvi on läbi maalide. Näiteks minu maalis Tervendav ja kaitsev mandala” on keskel kujutatud tšakra ringi, kus on toodud kõigi tšakrate värvid. Samuti on seal sinised lained, mis ühtlasi tähistab ka vee elementi. Türkiissinine taust sobib mõjub samuti aktiveerivalt kurgutšakrale.

Tervendav ja kaitsev mandala

Kokkuvõtvalt võib öelda, et sinise ja indigosinise värvi tähendus seostub tarkuse ja teadmistega ning kõrgema teadlikkuse avanemisega. Feng Sui järgi on sinine värvi tähendus seotud spirituaalsuse, hingelisuse, tarkuse ja rahuga ning aitab puhata, lõdvestuda ja selgelt mõelda. Vastumeelsus indigosinisele värvile võib viidata hirmudele vaimsete asjade ees või sellele, et Sa püüad toimida oma intuitsioonile vastupidiselt. Loodan, et leidsid sellest artiklist endale kasulikku infot.

Kui soovid ka edaspidi olla kursis minu artiklitega, siis palun liitu minu uudiskirjaga.

Kasutatud allikad

Kasutatud allikad

Krista Launonen “Teejuht maagiliste piltide maailma”

Liina Kaumann “Tervendav maalimine”

Siret ja Janno Seeder “Karjääri ja õigete valikute feng shui