Selles postituse teema on mandala ja värviteraapia ning lilla värvi mõju Kroontšakrale.

Mandala kui spirituaalne sümbol on seotut tunnetega nagu täius ja kasv, luues meile puhta eheda kogemuse – aeg kaob, me saame ühenduse igavikuga ja kogeme täiuslikkust ning meelerahu. Idamaades on mandalaid aastatuhandeid kasutatud mediteerimisobjektina. See on vaikne mediteerimine, süvenemine ja loomine, mil kaitseme end omaenese koormavate mõtete, ärevuse ja stressi ning väliste allikate eest, mis tekitavad segadust. Seeläbi võime me jõuda aga täiesti uue arusaamiseni iseendast.

Värviteraapia põhineb idamaade filosoofial, mille järgi on inimese kehas seitse energiakeskust (tšakrat). Igal energiakeskusel on oma kindel roll, mõjutades meie elujõudu, isikuomadusi, loovust, aga ka otseselt erinevaid keha organeid.

Tšakraid kujutatakse tavaliselt õiekujulistena. Elujõu keskuste häälestamine värvidega tähendab igasse tšakrasse tema värvi visualiseerimist, kuna usutakse, et kindlat värvi valguslaine võnkesadedusel on energiakeskusele tervendav mõju. Igale energiakeskusele vastab kindel värv.

Kui mandalas domineerib mingi kindel värvitoon, siis tugevdab see vastavat energiakeskust kõige rohkem. Tasakaalu loomiseks on hea kasutada kõigi energiakeskuste värvitoone võrdses vahekorras.

Loe lisaks violetse värvi tähendusest ja kasutamisvõimalustest minu blogi artiklist: Violetse värvi tähendus

Mandala ja värviteraapia - mõju kroontšakrale

Värviteraapia mõju kroontšakrale

Värviteraapia mõju kroontšakrale

Värvus: lilla või violett

Asukoht: pealae kohal.

Sellest energiakeskusest sõltub meie intuitsioon, loovus ja keskendumisvõime. Samuti suhestume selle kaudu kunsti ja religiooniga. Tugeva kroontšakraga inimesed on reeglina andekad ja on omanäolised, kuid samas ka väga tundlikud ja emotsionaalsed.

Kroontšakra meenutab, et Sa oled rohkem kui ainult Su füüsiline keha. Tšakra abil võid olla rohkem kohal ning astuda tarkuse teele.

Keha organid, mida kroontšakra mõjutab: aju, lihastik, luustik ja nahk

Võimalikud tervise probleemid, kui kroonšakra on nõrk: Energeetilised häired, müstiline masendus ja krooniline väsimus, mis ei seostu füüsilise haigusega. Liigne vastuvõtlikkus valgusele, häältele jm keskkonnateguritele.

Kroontšakra tugevdamiseks keskendu mandalal lilladele toonidele ja kujutle, kuidas ka sinu pea kohal olev kroontšakra muutub lilla värvi mõjul üha tugevamaks.

Violett stimuleerib Kroontšakrat, mis juhib närvisüsteemi ja aju toimimist. Egotsentrilisus, rahutused ja kartused tekitavad närvisüsteemile liiga palju surveid, süüdlaslikud tundud ja suhete katkemised võivad ilmneda närvivaludena. Ajupõrutuse ja ajukelmepõletiku puhul kiirendab sinivioletse kasutamine tervenemist. Tugev sinivioletne valgus aitab ka alkoholist vabaneda. Samas peaks violetti vältima masenduse ja ennasthävitavate mõtete puhul.

Afirmatsioon, mida saad koos värviteraapiaga kasutada kroontšakra tugevdamiseks: Ma olen avatud vaimu tervendavale jõule, mis minu elus toimib.

Näide mandala maalist, mis sobib hästi Kroontšakra aktiveerimiseks.

Näide mandala maalist, mis sobib hästi Kroontšakra aktiveerimiseks.

Tervendav mandala – kutsu ellu rahu, kaitset, õnne, armastust, viljakust, mille lilla taust on just sobiv aktiveerimaks Kroontšakrat, et selle kaudu võtta ühendust kõiksusega ja paluda, et universum tooks Sulle just neid väärtusi, mida selle mandala kaudu oma ellu soovid kutsuda.

Tervendav mandala - kutsu ellu rahu, kaitset, õnne, armastust, viljakust

Selles postituses said rohkem teada mandala ja  värviteraapia kohta ning milline on lilla (violetse) värvi mõju Kroontšakrale.

Käesolev postitus on esimene postituste sarjast, kus räägin täpsemalt, kuidas mandalat värviteraapia vahendina kasutada. Kui soovid olla kursis ka järgnevate artiklitega, siis palun liitu minu uudiskirjaga!

Kasutatud allikad

Kasutatud allikad

Romantilised mandalad värviraamat

Elujõu mandalad Kirgastav värviraamat

Ambika Wauters “Tšakraraamat. Avasta oma peidetud sisemised varud”